„Przepowiadacze trendów” – czyli co będzie modne według specjalistów

0

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto decyduje o tym co będzie modne w przyszłym sezonie?
W co się ubierzemy, jakie dopasujemy dodatki i w jakich to wszystko będzie kolorach?

 „Przepowiadacze trendów” – czyli co będzie modne według specjalistów

Z angielskiego to trend forecaster i generalnie kojarzą się ze wzornictwem i modą, ale nie każda znana marka ma od tego swoich ludzi. Częściej są to agencje, które oferują tego typu usługi i sprzedają je właśnie różnym markom, co tłumaczy spójność między kolekcjami. Ale są firmy, które mają swoje sztaby „przwidywaczy” i „wdrażaczy”, bo poza tym trzeba to w odpowiedni sposób przedstawić klientowi. Inaczej będzie wdrażany pewien trend w marce dla kobiet w średnim wieku, a inaczej dla nastolatków, czy w marce z luksusowymi produktami.

Przewidywanie trendów modowych to ciekawy temat, nie dotyczy przecież tylko mody, a również telefonów, samochodów, mieszkań, czy jedzenia.
Specjaliści tacy jak np. socjologowie przewidują reakcję konsumentów na rynku i wyciągają wnioski (w wielkim skrócie oczywiście) ;)

Modę dość łatwo dziś przewidzieć. Trendy to pewien obieg, który zatacza krąg i powtarza się. Najciekawsze i najświeższe będzie to, co w zatoczonej pętli jest gdzieś na samym końcu. Od dłuższego czasu możemy zaobserwować, że co raz więcej osób ubiera się w sposób niedbały, luźny, nawet workowaty. Pojawiły się dresy i adidasy z lat 90, T-shirty z wizerunkiem konkretnych postaci i znaków towarowych. Dzięki analizie obecnego zachowania z równoczesnym uwzględnieniem historii rozwoju, można przewidzieć jak moda będzie zmieniała się w czasie. W przewidywaniach dużą rolę spełniają jeszcze czynniki takie jak zjawiska społeczne, ekonomiczne i polityczne. Oczywiście proces ten może zostać „zakłócony”, co raz to szybszą chęcią zmienności u ludzi. Media społecznościowe i blogerzy modowi mogą znienacka wykreować „coś” bez możliwości wcześniejszego przewidzenia.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl