Konserwacja obuwia

2

Jak dbać o skórzane buty

Obuwie nie może być przemoczone, a nadmierne przepocenie każdorazowo wpływa na wygląd i właściwości obuwia. Przemoczenie uznaje się za uszkodzenie powstałe z winy użytkownika. Gdy dojdzie do przemoczenia obuwie należy suszyć w temperaturze pokojowej z dala od źródła ciepła.

SKÓRA LICOWA - Zabrudzone wierzchy obuwia zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie stosować pasty lub kremy zgodnie z kolorem wierzchu.

PULL-UP, CRAZY HORSE (SKÓRA O POPĘKANEJ STRUKTURZE) - Zabrudzenia należy zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie stosować środki natłuszczające w aerozolu, zgodnie z kolorem skóry lub bezbarwne.

NUBUK, WELUR (ZAMSZ) - Zabrudzenia należy usuwać specjalnie do tego celu przeznaczoną szczotką gumową bądź z mieszanym włosiem. W celu ożywienia koloru nanosić na obuwie specjalny środek koloryzujący w aerozolu, a w celu zabezpieczenia obuwia nanosić impregnat w aerozolu. Pod żadnym pozorem nie należy stosować past ani kremów! Plamy tłuszczowe nie są możliwe do usunięcia.

SKÓRY LAKIEROWANE - Zabrudzenia należy zmyć tkaniną lub gąbką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Po wysuszeniu należy zastosować bezbarwny krem.

RADY DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI:

  • - nie stosować past samo-połyskowych,
  • - nie nakładać zbyt grubej warstwy pasty, lepiej konserwować buty częściej mniejszą ilością pasty dokładnie ją rozprowadzając,
  • - nie należy nakładać nowej warstwy na starą.

 Konserwacja obuwia skórzanego

ZASADY UŻYTKOWANIA OBUWIA

  • Obuwie nie może być przemoczone, a nadmierne przepocenie każdorazowo wpływa na wygląd i właściwości obuwia. Przemoczenie uznaje się za uszkodzenie powstałe z winy użytkownika. Gdy dojdzie do przemoczenia obuwie należy suszyć w temperaturze pokojowej z dala od źródła ciepła.
  • W obuwiu z podszewką lub bez podszewki naturalnie barwioną może wystąpić farbowanie.
  • Wymiana zużytych fleków/wierzchników, sznurówek jak również wkładek w obuwiu należy do użytkownika.
  • Obuwia należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem, buty taneczne z podeszwą skórzaną przeznaczone są do drewnianych parkietów i pomieszczeń zamkniętych.

Obcasy obciągane skórą należy konserwować w taki sam sposób jak wierzch obuwia.

Komentarze do wpisu (2)

29 września 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Online Amoxicillin Without Prescription yvm.yfyk.elante.pl.egf.rc http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

29 września 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin Online sgq.sdht.elante.pl.dax.ld http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl